Římskokatolická farnost – Arciděkanství Chrudim
  Římskokatolická farnost – arciděkanství Chrudim, Školní náměstí 56, 537 01 Chrudim 1
telefon: 469 622 029, e-mail: farnost@farnost-chrudim.cz, číslo účtu: 1141055309/0800
 Zobrazit články v kategorii
Vybrat podle názvu
Kde není smíření, tam je soužení. (Josef Doubrava)
Don Dolindo Ruotolo (1882-1970) byl pokorný neapolský kněz, který žil a zemřel v pověsti svatosti. Díky velkým pokořením a utrpení, které se stalo trvalou součástí jeho života, se naučil žít v plné důvěře v Boží prozřetelnost a lásku. Bůh mu dal prožívat mimořádnou důvěrnost své blízkosti, když promlouval k jeho duši. P. Pio mu jednou řekl: „Ve tvé duši je celé nebe.“
Za svého života napsal úkon odevzdání se Bohu proti úzkosti a trápení, jak mu ho sdělil sám Ježíš. Na základě úkonu odevzdání vznikla rozdělením tohoto textu do devíti částí krátká novéna odevzdanosti.
Česká římskokatolická církev se připojuje k výzvě
Hlas zvonů pro Aleppo (#bellsforaleppo).
Od pátku 21. října do neděle 23. října se v naší farnosti v 17 hodin rozezní zvony na znamení Ukřižovaného a Vzkříšeného Krista, který je naše naděje.
"Dejme tedy prostor fantazii lásky, abychom rozpoznali nové způsoby činorodosti. Tak se bude cesta milosrdenství stále více konkretizovat." (ppF)
Oznámení o připuštení kandidátů Vojtěcha Novotného a Petra Soukala z naší farnosti k jáhenskému svěcení.
Lásce se naučíme tak, že se budeme snažit milovat. A On pak naši ubohou lásku přetvoří ve svou...
Giovanni Coppa se narodil 9. listopadu 1925 v italské Albě. Od roku 1990 do roku 2001 působil jako apoštolský nuncius (velvyslanec) v České republice. V roce 2007 se za Benedikta XVI. stal kardinálem. Ve článku vzpomeneme, jak jsme v Nepomucenu slavili jeho devadesáté narozeniny. Zemřel o půl roku později 16. května 2016.
V předchozích týdnech jsme měli možnost vyslechnout uvedení k jednotlivým liturgickým dobám. Pokud jste nestihli povídání o době velikonoční, se základní strukturou se můžete seznámit zde.
O 3. neděli postní, dne 28. února 2016, jsme slyšeli pastýřský list biskupa Jana Vokála, ve kterém pozval hovořil o svétových dnech mládeže v Krakově a o důležitosti společenství.
Mons. Jan Vokál
Touto modlitbou zasvětil papež Jan Pavel II. v roce 2002 svět Božímu milosrdenství.
sv. Jan Pavel II.
>>> Následující >>>
heblt@farnost-chrudim.cz,

Farní den
Táborový víkend pro rodiče - přihlašování
Táborový víkend pro rodiče - přihlašování
Přihlašování od 1. 10. 2017.
Login Heslo