Římskokatolická farnost – Arciděkanství Chrudim
  Římskokatolická farnost – arciděkanství Chrudim, Školní náměstí 56, 537 01 Chrudim 1
telefon: 469 622 029, e-mail: farnost@farnost-chrudim.cz, číslo účtu: 1141055309/0800
 Zpět na seznam kostelů...
Profil místa
Město:
Tři Bubny
Místo:
kostel svatého Jiří, mučedníka
Farnost:
Chrudim
Fotografie:
Tři Bubny, kostel svatého Jiří, mučedníka
Poznámka:
Čtyři kilometry od Chrudimi nás zve k zastávce kostel svatého Jiří. Rozkládá se v obci Tři Bubny, která se původně jmenovala po patronu své dominanty Svatý Jiří. Gotická památka z konce 14. století nás osloví asymetrickým dvoulodím. Širší severní lodi dominuje v polygonálním presbytáři vyobrazení svatého Jiří, jižní části oltář Panny Marie a nástěnné malby z první poloviny 15. století. Kolem kostela se nachází hřbitov se zachovalým opevněním se zbytky patrně z roku 1778. Jednou měsíčně se zde slaví odpolední nedělní bohoslužba.
Pravidelný pořad bohoslužeb:
Neděle
14:00 Místo:  Tři Bubny
Poznámka:  Mše svatá pouze na třetí neděli v měsíci mimo leden a únor.
Pořad bohoslužeb v tomto týdnu:
Pro tento týden nejsou zadány mše svaté.
heblt@farnost-chrudim.cz,

Farní den
Táborový víkend pro rodiče - přihlašování
Táborový víkend pro rodiče - přihlašování
Přihlašování od 1. 10. 2017.
Login Heslo