CHRUDIMSKÉ KŘÍŽE – SEDM SLOV PÁNA JEŽÍŠE

Je už téměř jisté, že i letošní postní doba bude poznamenaná koronavirem a opatřeními proti jeho šíření. Mnoho věcí, na které jsme byli zvyklí, teď dělat nemůžeme. Ale mnoho věcí ještě dělat můžeme. 

Nabízíme vám aktivitu, která by mohla pomoci znovu objevit kříže, kolem kterých běžně chodíme, zamyslet se nad tím, co znamenal kříž pro naše předky, co znamená kříž pro nás a spojit se na těchto místech v modlitbě. 

Od Popeleční středy bude k dispozici v kostelích, ve farní kanceláři a na webu leporelo k této aktivitě a mapka Chrudimi s pokyny. V každém postním týdnu navštivte ideálně jedno z míst v brožurce. Míst je celkem sedm a spojují je slova, která Pán Ježíš řekl na kříži. 

Není nutné navštívit všechna místa, pořadí míst můžete měnit nebo si udělat jednu dlouhou pouť na všechna místa, záleží na vás. Aktivita je věkově neomezená, můžete ji absolvovat sami, ve dvou, s celou rodinou, jak chcete.

Jak to provést?

Navštivte kříž podle mapky. Chcete-li, hledejte zde QR kód, otevřete odkaz a potvrďte svou návštěvu. U každého kříže se pomodlete a zanechejte zde svoji stopu - zapalte svíčku, položte květinu, děti mohou vyjádřit svoji modlitbu obrázkem namalovaným na kamínek a donést ke křížku, dospělí třeba vyrobeným malým křížkem (vyrobte předem doma a připravte se tak). Pokud můžete, místo vyfoťte (i s vámi) a zašlete na adresu: farnost@farnost-chrudim.cz.

V Chrudimi a okolí je mnoho dalších křížů či Božích muk. Choďte s očima otevřenýma. Pokud nějaké najdete, pomodlete se tam a místo vyfoťte. Jsme zvědaví, kolik se nám jich podaří najít. 

Z došlých fotek vyrobíme v kostele postní mapu chrudimských křížů.Soubory ke stažení

Chrudimské kříže - leporelo-tisk.pdf Chrudimské kříže - leporelo-tisk.pdf

Chrudimské kříže - mapa.pdf Chrudimské kříže - mapa.pdf