Jak to říct ostatním?

Už jste někdy v životě zažili Boží dotek a Boží přátelství? Proměnil Bůh Váš život? Jste s Bohem šťastnější než bez Něho? Jestli jste si alespoň na některou z těchto otázek odpověděli ano, tak jistě cítíte touhu o Něm říci ostatním. Ale jak?

Alfa prakticky

Nápad uspořádat kurzy Alfa v Chrudimi pod záštitou naší farnosti vznikal a vyvíjel se postupně. V současné době už nabývá jasnějších kontur. Pro konkrétnější představu shrnujeme důležité informace.

Rozhovor s Kateřinou Grenarovou

Kateřina Grenarová je koordinátorkou kurzů Alfa v Kutné Hoře, kde právě probíhá cyklus setkání podruhé. Už alespoň trochu zakusila „o čem to je“ a může nám předat své zkušenosti. Proto jsme jí položili pár otázek.

Modlitba za misii Chrudimi

Modlit se dá různými způsoby: růžencem (či desátkem) počínaje a vlastními prosbami (za obrácení, milost víry, vylití Ducha Svatého...) konče. Je možné se modlit za lidi při procházení ulicemi, či v kostele, anebo na nějakém vyvýšeném místě žehnat celému městu....

Interview s katechumeny

Blíží se velikonoční vigilie, při které budou pokřtěni dva noví členové naší farní rodiny – Jitka Kopinová a Petr Miklas. Zeptali jsme se jich, s jakými očekáváními prožívají poslední dny před přijetím svátosti křtu.