Naši bohoslovci

Vojtěch Novotný a Petr Soukal se po prázdninách vydají na studia do Říma. Rozloučíme se s nimi při mši svaté v pátek 30. srpna v 18 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Při této příležitosti jsme se zeptali na to, co je čeká a jak se na tuto změnu chystají.

Zobrazit článek

Kolem světa za 80 dní

Lord Hastings spolu s ostatními parťáky z londýnského Reformního klubu uzavřel na letním táboře sázku s dětmi, zda dokáží procestovat celý svět za pouhých 80 dní. Po jejich úspěšném návratu vydal následující prohlášení...

Zobrazit článek

Tábor 2013: Celkové výsledky

Výsledky cesty kolem světa lze shrnout velmi stručně: každý ze 37 táborníků se stihl z Londýna do Londýna dostat během necelých 80 dní a vyhrál tak sázku, kterou uzavřel na začátku s lordy. Přinášíme navíc ještě podrobnější zhodnocení.

Zobrazit článek

Nástěnka 2013 - Cyril a Metoděj

Bratři sv. Cyril a Metoděj byli schopni budovat mezi národy vztahy poznání a přátelství, a stali se tak spojovacími články mezi různými kulturami a církevními tradicemi, protože byli neustále ve spojení s Bohem. (papež František) Dříve, než otevřeli ústa,...

Zobrazit článek

Akční hrdina

Slavnost seslání Ducha svatého je třetím největším svátkem církevního roku. Má být dnem radosti a neustále chvály Bohu za všechno, co nám prokázal a co nám daroval.

Zobrazit článek

Koncert Jiřího Černého

V pátek 19. 4. se v našem kostele NPM uskutečnil koncert Jirky Černého, autora a interpreta písní s křesťanskou tématikou, z nichž řadu mnozí z nás známe i ze zpěvníku Hosana.

Zobrazit článek

Sobota pro chlapy

Chlapi z naší farnosti se každý rok scházejí, aby společně prožili jednu z jarních sobot. Letos jako hosta přijali Jiřího Černého. Kromě mše svaté s P. Tomášem Mlýnkem je čekaly přednášek, fotbálek i chutný řízek...

Zobrazit článek

Detektivem snadno a rychle

Zajímá vás práce detektiva či události světového rozměru? Pokud ano, určitě vám neušlo, že se v sobotu 4. 5. v rámci chrudimské farnosti konalo velkolepé pátrání, které ovlivnilo dějiny.

Zobrazit článek

Nevšední výlet do Prahy

Dne 27. dubna 2013 jsme se vydali s naší farností na rodinný výlet do Prahy. Nejeli jsme obdivovat pamětihodnosti, nejvýznamnější sakrální krásy našeho hlavního města ani nejeli na muzikál nebo Matějskou pouť. Tak co jsme vlastně do té Prahy jeli dělat?

Zobrazit článek