Sbírka na církevní školství

V neděli 22. září proběhne na území celé naší diecéze sbírka na církevní školství. Biskupský vikář P. Karel Moravec nás spolu s biskupem Mons. Janem Vokálem seznámí se stavem v naší diecézi.

Zobrazit článek

Poděkování za rozloučení

Se závěrem prázdnin nastávají pro školáky chvíle napětí, co nového je v novém roce čeká, jak zvládnou zadanou látku a jak se vůbec mají na další měsíce nachystat. Podobné otazníky před cestou do Itálie jsme si letos kladli i my. A velice děkujeme z překvapení, která...

Zobrazit článek

Naši bohoslovci

Vojtěch Novotný a Petr Soukal se po prázdninách vydají na studia do Říma. Rozloučíme se s nimi při mši svaté v pátek 30. srpna v 18 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Při této příležitosti jsme se zeptali na to, co je čeká a jak se na tuto změnu chystají.

Zobrazit článek

Kolem světa za 80 dní

Lord Hastings spolu s ostatními parťáky z londýnského Reformního klubu uzavřel na letním táboře sázku s dětmi, zda dokáží procestovat celý svět za pouhých 80 dní. Po jejich úspěšném návratu vydal následující prohlášení...

Zobrazit článek

Tábor 2013: Celkové výsledky

Výsledky cesty kolem světa lze shrnout velmi stručně: každý ze 37 táborníků se stihl z Londýna do Londýna dostat během necelých 80 dní a vyhrál tak sázku, kterou uzavřel na začátku s lordy. Přinášíme navíc ještě podrobnější zhodnocení.

Zobrazit článek

Nástěnka 2013 - Cyril a Metoděj

Bratři sv. Cyril a Metoděj byli schopni budovat mezi národy vztahy poznání a přátelství, a stali se tak spojovacími články mezi různými kulturami a církevními tradicemi, protože byli neustále ve spojení s Bohem. (papež František) Dříve, než otevřeli ústa,...

Zobrazit článek

Akční hrdina

Slavnost seslání Ducha svatého je třetím největším svátkem církevního roku. Má být dnem radosti a neustále chvály Bohu za všechno, co nám prokázal a co nám daroval.

Zobrazit článek

Koncert Jiřího Černého

V pátek 19. 4. se v našem kostele NPM uskutečnil koncert Jirky Černého, autora a interpreta písní s křesťanskou tématikou, z nichž řadu mnozí z nás známe i ze zpěvníku Hosana.

Zobrazit článek