Pozoruhodné výročí

Za nedlouho uplyne sto let od narození významného českého skladatele a varhaníka Karla Židka. Jubileum bude připomenuto zejména třemi koncerty, pořádanými pod záštitou Královéhradeckého biskupství, v Katedrále sv. Ducha v Hradci Králové 16. listopadu 2012 ve 20:00, v chrámu...

Zobrazit článek

Co jsou odpustky? Jak je možné je získat?

V týdnu od 1. do 8. listopadu máme možnost využít k intenzivnějším modlitbám za zemřelé a získat pro ně plnomocné odpustky. Článek vám nabídne základní orientaci z Katechismu katolické církve, jaký je význam odpustků, i několik podnětů, jak je možné z tohoto daru...

Zobrazit článek

Dopis k Misijní neděli 2012

Neděle 21. října 2012 bude věnována misiím. Národní ředitel Papežských misijních děl P. Jiří Šlégr uvádí k této příležitosti následující dopis.

Zobrazit článek

Návrat do prvních staletí

Od 14. do 22. července jsme s třicítkou dětí a sedmi vedoucími vrátili ze Sloupu v Čechách – a také z prvních staletí našeho letopočtu. Po devět dní jsme si na letním táboře připomínali naše předky a jejich hájení křesťanské víry.

Zobrazit článek

Zeptali jsme se Otce Tomáše...

Otec Tomáš odchází do nedaleké Skutče a na Ranou. Prožili jsme s ním ve farnosti tři roky a nyní se s ním loučíme. Při té příležitosti jsme mu položili několik otázek.

Zobrazit článek

Farnost Chrudim má nového kaplana

Abychom s druhými mohli navázat a prožívat vztah, musíme se vzájemně poznávat. Proto jsme položili Otci Štefanovi Brindovi, který od 1. 8. 2012 přichází do naší farnosti, několik otázek.

Zobrazit článek