Vzpomínka na kardinála Coppu

Giovanni Coppa se narodil 9. listopadu 1925 v italské Albě. Od roku 1990 do roku 2001 působil jako apoštolský nuncius (velvyslanec) v České republice. V roce 2007 se za Benedikta XVI. stal kardinálem. Ve článku vzpomeneme, jak jsme v Nepomucenu slavili jeho devadesáté narozeniny....

Zobrazit článek

Velikonoční doba

V předchozích týdnech jsme měli možnost vyslechnout uvedení k jednotlivým liturgickým dobám. Pokud jste nestihli povídání o době velikonoční, se základní strukturou se můžete seznámit zde.

Zobrazit článek

Čtení v postní době

Jak se mám připravit na nedělní naslouchání čtení? Kde najít „mapu“, abych se v průběhu postní doby neztratil? Jaká jsou pravidla pro evangelia a ostatní čtení v době postní?

Zobrazit článek

Prameny k postní době

Zde nabízíme seznam několika míst, v nichž se můžete nechat inspirovat pro liturgii postní doby. Vždy uvádíme možnost stažení elektronické podoby dokumentu.

Zobrazit článek

Nástěnka 2015 - Desatero pokoje

Jen pro dnešek se budu snažit prožít den, aniž bych chtěl vyřešit problém svého života najednou. Jen pro dnešek budu co nejpečlivěji dbát na své vystupování, abych se choval důstojně, nebudu nikoho kritizovat a už vůbec se nebudu snažit někoho korigovat...

Zobrazit článek

Zemřel biskup Jiří Paďour

Pán Bůh je veliký. Tak znělo biskupské heslo emeritního českobudějovického biskupa Mons. Jiřího Paďoura, kterého Pán po krátké nemoci k sobě povolal v pátek 11. prosince 2015.

Zobrazit článek