Připojujeme se k Hlasu zvonů pro Aleppo

Česká římskokatolická církev se připojuje k výzvě Hlas zvonů pro Aleppo (#bellsforaleppo). Od pátku 21. října do neděle 23. října se v naší farnosti v 17 hodin rozezní zvony na znamení Ukřižovaného a Vzkříšeného Krista, který je naše naděje.

Vzpomínka na kardinála Coppu

Giovanni Coppa se narodil 9. listopadu 1925 v italské Albě. Od roku 1990 do roku 2001 působil jako apoštolský nuncius (velvyslanec) v České republice. V roce 2007 se za Benedikta XVI. stal kardinálem. Ve článku vzpomeneme, jak jsme v Nepomucenu slavili jeho devadesáté narozeniny....

Velikonoční doba

V předchozích týdnech jsme měli možnost vyslechnout uvedení k jednotlivým liturgickým dobám. Pokud jste nestihli povídání o době velikonoční, se základní strukturou se můžete seznámit zde.

Čtení v postní době

Jak se mám připravit na nedělní naslouchání čtení? Kde najít „mapu“, abych se v průběhu postní doby neztratil? Jaká jsou pravidla pro evangelia a ostatní čtení v době postní?

Prameny k postní době

Zde nabízíme seznam několika míst, v nichž se můžete nechat inspirovat pro liturgii postní doby. Vždy uvádíme možnost stažení elektronické podoby dokumentu.