Vzpomínka na M. J. Husa

• Termín: 6. 7. 2015, 17:00
  • Místo: U Husova pomníku

Pozvánka

Město Chrudim ve spolupráci s místními církvemi pořádá slavnostní vzpomínku k 600. výročí upálení M. J. Husa. Letos bude vzpomínková slavnost rozložena do dvou dnů – neděle a pondělí. V pondělí, 6. července od 17.00 se opět setkáme u Husova pomníku na Školním náměstí ke slavnostní vzpomínce s proslovem starosty města Mgr. Petra Řezníčka, položením květin k pomníku M. J. Husa a s krátkým hudebním vstoupením uměleckého souboru Dyškanti. Program slavnosti bude pokračovat od 17.30 v kryptě kostela sv. Josefa: Přednáška PhDr. Martina Horyny PhD. „Chrudimské hudební památky v kontextu české refromace 15. a 16. století a dvojí život M. J. Husa, jak ho zrcadlí dobové hudební památky.“ Koncert českobudějovického vokálního souboru Dyškanti, který se věnuje středověké a renesanční hudbě. Vstup volný, občerstvení zajištěno.