Zahájení festivalu Zlatá Pecka

• Termín: 21. 8. 2022, 11:00
  • Místo: kostel Nanebevzetí Panny Marie

Pozvánka

Zahájení festivalu se tradičně bude konat v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi, a to v neděli 21. srpna od 11.00 hodin. Úvodní mši svatou bude celebrovat vynikající osobnost, emeritní kanovník Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě Pražském a duchovní při kostele Panny Marie v Hradci Králové, vysokoškolský pedagog, historik a spisovatel prof. PhDr. Tomáš Petráček, Ph.D., Th.D.

V průběhu slavnostní události zazní Mozartova duchovní tvorba, zejména Spatzenmesse pro sólový kvartet, sestavený z účastníků projektu Pěvissimo, instrumentální soubor, varhany a spojené sbory VUS Pardubice a Salvátor Chrudim pod vedením Tomáše Židka. Posluchače čeká působivý duchovní zážitek podpořený pěveckým uměním sólistů Karolíny Cingrošové (soprán), Pavly Mlčákové (alt), Davida Nykla (bas) a Vincence Ignáce Novotného (tenor).