Festival duchovní hudby

• Termín: 11. 10. 2014
  • Místo: Ústí nad Orlicí

Pozvánka

(převzato z http://farnostuo.cz/nezarazene/festival-duchovni-hudby-svate-cecilie-19-rocnik) Srdečně vás zveme na 19. ročník Festivalu duchovní hudby sv. Cecílie, který se koná v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Orlicí v sobotu 11. října 2014. Festival duchovní hudby sv. Cecílie je nesoutěžní výběrová přehlídka amatérských chrámových sborů a varhaníků, kteří se prakticky zabývají liturgickou hudbou. Téma: Rok české hudby – Čeští skladatelé v našich chrámech. Program: 12.30 Festivalová přehlídka chrámových sborů (Poděbrady, Česká Lípa, Chrudim, Praha – Emauzy, Nový Bydžov, Ústí nad Orlicí) a varhaníků (Jitka Raková, Daniel Pernet, Ondřej Vávra, Jiří Kutálek a Petr Vacek). 16.15 Pontifikální mše svatá, účinkují společně chrámové sbory. 19.30 ANTONÍN DVOŘÁK: STABAT MATER, op. 58 – kantáta pro sóla, sbor a orchestr. Účinkují: SPOJENÉ SBORY – Salvátor Chrudim – sbormistr Tomáš Židek, Bendl Česká Třebová – sbormistr Josef Menšík, Vlastislav Heřmanův Městec – sbormistr Markéta Výborná a členové VUS Pardubice a SPS Jitro Hradec Králové. Taneční oddělení ZUŠ Jaroslava Kociana Ústí nad Orlicí v choreografii Pavlíny Lipenské (část Fac me vere) Komorní orchestr Jaroslava Kociana Česká Třebová, sóla: Lucie Vagenknechtová, Markéta Štefániková, Aleš Nehněvajsa, Jaroslav Patočka. Řídí Bohuslav Mimra. Vstupné dobrovolné.