Mimořádná pomoc indickým rodinám

Vážení dárci,

v Indii platí už od konce března celostátní karanténa. Nejvíce na ni doplácejí ty nejchudší rodiny, které přišly v důsledku zastavení ekonomiky o svoji obživu. Vláda sice zavedla přídělový systém potravin a hygienických potřeb, tato pomoc se ale bohužel nedostane ke všem potřebným. Domluvili jsme se proto s našimi indickými partnery z arcidiecéze Bangalore a diecéze Belgaum, že v nejbližší době rozvezou zásoby základních potravin přímo rodinám zapojeným do našeho projektu Adopce na dálku, které jsou na tom nejhůře.

Pokud sami nyní nestrádáte, rádi bychom Vás poprosili o jakýkoliv mimořádný finanční dar, který pomůže hladovějícím indickým rodinám. Za 670 korun lze v Indii pořídit potravinový balíček pro jednu rodinu, který obsahuje 13 kg rýže, 5 kg mouky, 3 kg krupice, 3 kg cukru, 2 kg luštěnin, 1/2 kg soli, 2 l oleje, 1/2 kg čaje, 1/2 kg koření, 2 roušky a 1 lahev s dezinfekcí.

Pokud můžete Vy nebo někdo z Vašich přátel pomoci, zapojte se prosím do této sbírky (ideálně do 14. května 2020). Váš dar můžete zaslat na náš běžný účet 2019460006/6000, na který posíláte Vaše pravidelné příspěvky. Zadejte prosím variabilní symbol 53000 a do poznámky pro příjemce napište Váš VS.

Za Vaši pomoc Vám předem ze srdce děkujeme.

Za tým Adopce na dálku Vám přeje dobré dny

Vojtěch Homolka

 

P.S.: Jako drobnou pozornost za Vaši podporu Vám nabízíme roušky, které ve svém volném čase ušily naše kolegyně. Více informací najdete tady: https://adopce.hk.caritas.cz/rouskovnik