Ohlédnutí za benefiční akcí: Pafatas a Klofani tančí pro Ukrajinu

Sobotní benefiční společenská akce Pafatas a Klofani tančí pro Ukrajinu (2. 4. 2022) vynesla neuvěřitelných 78.000 Kč, které zástupce organizátorů (Klofani + Pafatas), Aleš Kalina, předal 7. 4. otci Marianovi Kurylovi z Řeckokatolické farnosti v Pardubicích, která zajišťuje pomoc Ukrajincům jak přímo na Ukrajině, tak tady v Čechách, v Pardubicích.

 

„Byl jsem velmi překvapen hojnou účastí na společenském večeru. Když jsem se dozvěděl, kolik se podařilo vybrat, byl jsem překvapen ještě více. Děkuji každému, kdo svou účastí i finanční podporou přispěl na pomoc lidem z Ukrajiny. Děkuji Bohu za otevřená srdce dárců. Budu na vás pamatovat v modlitbě“, řekl otec Marian při předání daru.

 

Moc vám všem zúčastněným děkujeme. Věříme, že jste si večer užili, my si ho užili dosyta. Krátký záznam z tanečního vystoupení si můžete připomenout!

https://www.youtube.com/watch?v=lY7GgO935-I

https://www.youtube.com/watch?v=BoAUbvYP6xI

Antonín Fidler, Aleš Kalina

 

 

Dále šíříme prosbu otce Mariana:

O. Marian Kurylo z řeckokatolické farnosti Pardubice shání dobrovolníky – spíše ženy, na pomoc se tříděním oblečení pro ukrajinské uprchlíky. Sklad je na adrese: U Divadla 828, Pardubice. Práce probíhá v tyto časy:

Pondělí a středa – 13:00 – 16:00

Úterý a čtvrtek – 9:00 – 12:00 a 13:00 – 16:00

Pomocníci nechť se hlásí u paní Kurylové – telefon 605 772 422

Dále je nyní potřebné jídlo, ale ideálně formou poukázek na nákup v obchodech jako je Lidl, Penny apod. Je to lepší, uprchlíci si mohou koupit i čerstvé potraviny. Poukázky je také možno darovat na adrese U Divadla 828, Pardubice.