Cena Patrimonium pro futuro pro oltář Panny Marie z našeho kostela

Jak jste si jistě všimli, v letech 2018– 2021 byl restaurován boční oltář s centrální deskou Madona mezi světicemi, který byl – a opět je – umístěn v severní lodi kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Jedná se o vzácné dílo Mistra královéhradeckého oltáře, které pochází z let 1490-1500. Restaurátorské práce provedla akademická malířka Markéta Pavlíková tak zdařile, že byl tento oltář nominován na cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro.

Letošní ročník slavnostního udílení cen bude koncipován jako galavečer na Nové scéně Národního divadla v Praze s přímým přenosem na ČT Art, a to 15. listopadu 2022. Kromě udělení cen odbornou porotou rozhoduje i široká veřejnost o jedom z ocenění – Památky děkují – prostřednictvím hlasování na webu NPÚ.

Budeme rádi, když v rámci svých možností a komunikačních kanálů rozšíříte informaci o hlasování a sami „kliknete“ a podpoříte tak naši nominaci. Hlasování probíhá do 30. září.

 

Hlasování probíhá zde: https://www.npu.cz/cs/opravujete-pamatku/inspirujte-se/81049-restaurovani-oltare-panny-marie-z-kostela-v-chrudimi