Expedice Ganga - nabídka sledování a zapojení

Klára Kalinová, kterou znáte z farních akcí, jako fotografku Člověka a víry nebo z přednášky, kterou měla na faře o Ugandě, kde byla, nyní pracuje v organizaci Adra jako koordinátorka vzdělávacího projektu Čalantika pro děti ze slumu v Bangladéši.

 

V rámci tohoto projektu pomáhají dětem ze slumu, jejichž rodiče jsou často negramotní, dokončit základní školní docházku. Poskytují jim teplé jídlo každý den, zdravotní péči a učí je, jak pečovat o zdraví a dodržovat hygienu. Pro jejich rodiče pořádají kurzy o zdravotní prevenci, právech dětí a žen, o domácím násilí nebo předčasných sňatcích. V příštím roce plánují například pořádat kurzy šití.

Pro tento projekt nyní probíhá akce, která pomůže vybrat prostředky na jejich činnost.  

Olympijský medailista Vavřinec Hradílek bude na kajaku sjíždět řeku Gangu v Bangladéši. Vyhlašuje výzvu 121 km pro 121 dětí ze slumu. Tým z Adry pojede s ním (i Klárka, která v těchto dnech do Bangladéše odlétá). Po návratu nabízí přednášku, chystá se dokumentární film.  

Vše lze sledovat na facebooku, webu a dalších kanálech nebo ještě lépe podpořit finanční pomocí proklikem na Expedice Ganga.

 

Web expedice (hlavní rozcestník, zdroj informací): https://ganga.calantika.cz

Vávrova výzva na Darujme (cílem kampaně je, aby lidé přispěli): https://www.darujme.cz/vyzva/1203397#vyzva

FB: https://www.facebook.com/calantika

 

Rozhovor pro Českou televizi: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/222562220600100/cast/936393/

Video o Expedici: https://youtu.be/QiFXZUTYQeo