Rozhovory s kandidáty do Farní pastorační rady (3)

(1) Prosíme Vás o stručné představení.
(2) Máte nápad, co by v naší farnosti mohlo fungovat nového nebo co by se dalo vylepšit?
(3) Při organizování jaké oblasti byste se například rád(a) podílel(a)?

Tomáš Pavlík
(1) Jmenuji se Tomáš Pavlík. Jsem geolog, teolog, kostelník a učitel náboženství.
(2) Všechno by se dalo vylepšit. Kdyby Pán Bůh dal a všechno fungovalo tak, aby se to Jemu líbilo. To nezáleží tak úplně na lidech...
(3) Chod kostela, památky, děti.

Marie Šmídková
(1) Jsem Marie Šmídková. Pracuji jako rehabilitační pracovník, jako fyzioterapeut. Mám dvě děti – syna a dceru, oba ještě studují.
(2) No, určitě se dá vylepšovat spousta věcí. To víme všichni, že tady máme velké rezervy. A třeba teď zrovna nemám žádný konstruktivní návrh, ale určitě nějaký nápad by přišel. Ale práce je tady strašně moc a asi by nejvíce práce bylo na tom sdružovat farnost dohromady, aby lidi spolu víc komunikovali, víc se sbližovali. Takže k tomu směřovat nějaké ty akce.
(3) V podstatě mně to je jedno. Já jsem docela člověk kreativní, hlavně by to musela být oblast, na kterou bych stačila... Při organizování nějakých akcí by asi nebyl problém, nebo i co se týče nějaké činnosti charitativní. Třeba kdyby bylo potřeba navštěvovat nemocné nebo něco takového by taky nebylo od věci.

Bohumila Novotná
Bohumila Novotný
(1) Všichni mě znají jako Boju. Bydlím tady dva a půl roku. Vdala jsem se sem a máme jeden a půl ročního chlapečka Ondru.
(2) Dlouhodobě nevím. Mám pár tipů, co by se dalo zorganizovat, ale to bych si ještě nechala pro sebe.
(3) Kde bude potřeba... Akorát ne chodit žebrat.

Václav Jireš
(1) Já jsem Václav Jireš, otec Katky Jirešové - pomocné varhanice v chrudimských kostelích.
(2) Stavějí se místnosti pro scházení nebo pro nějaké farní akce. Otec Jiří říkal, že by spodní místnosti, kde bydlel šly rozšířit, udělat mezi dvěma krajními místnostmi takovou odsouvací stěnu. Tím by se získal velký sál, kde by se mohly pořádat duchovní obnovy a podobné akce.
(3) No, já nejsem žádný velký organizátor, nicméně bych spolupracovat právě při organizování takovýchto akcí pro celou farnost. Třeba ty duchovní obnovy... Prostě tam, kde by bylo potřeba pomoct v nějaké organizační činnosti.

Kateřina Marelová
(1) Já už jsem vlastně ex učitelka, protože jsem již první rok v důchodu a opatruji malé vnuky. A žiji teď hlavně takovým rodinným životem. Původně jsem učila češtinu a angličtinu na gymnáziu.