Rozhovory s kandidáty do Farní pastorační rady (4)

(1) Prosíme Vás o stručné představení.
(2) Máte nápad, co by v naší farnosti mohlo fungovat nového nebo co by se dalo vylepšit?
(3) Při organizování jaké oblasti byste se například rád(a) podílel(a)?

Stanislav Hotra
(1) Jmenuji se Stanislav Hotra, je mi 62 let, už jsem v důchodu, pracoval jsem ve státní službě.

(2) Těžko říkat, zatím se poměrně dost změnilo s nástupem kněží. Doufám, že na něco ve farní radě přijdeme.

(3) Ještě jsem v pastorační radě nepracoval, takže ani nevím, čím se bude zabývat. Doufám, že se to nějak vykrystalizuje.

Marcela Mošková
(1) Jsem Marcela Mošková, důchodkyně, Chrudimačka už přes padesát let, narodila jsem se v Praze.

(2) Začla jsem s živým růžencem, mohlo by se to víc rozběhnout i mezi mladými. Pak bych měla nápad na větší úctu ke Svátosti Oltářní a přijímání ne na ruku, ale přímo do úst.

(3) Vzhledem ke svému věku a ke své fyzické méněcennosti bych jenom někde vypomohla, kde by bylo potřeba. Psychicky jsem schopná něco psát nebo co by bylo potřeba, ale na úklidy už nemám moc sil.

Bohumír Blažek
(1) Ženatý, 57 let, otec tří dětí, od narození žijící v Chrudimi, ředitel soukromé školy, povoláním ekonom.

(2) Pro zlepšení přístupu do kostela rodičům s kočárky, starším lidem a invalidům na vozíku je třeba vybudovat bezbariérový přístup z bočního vchodu kostela (od fary) a zároveň tak vytvořit i únikový východ. Vzhledem k tomu, že je kostel zasvěcen Panně Marii, obnovit mariánskou úctu. Vytvářet vřelejší živé společenství, abychom se nejen společně modlili, ale abychom se zdravili i mimo kostel a rádi zúčastňovali i jiných společných akcí. Je třeba zlepšit vánoční výzdobu kostela tak, jak je zvykem v jiných katolických kostelích u nás i v Evropě.

(3) Rád bych se podílel na organizování poutí, zájezdů, společenských akcí a zábav.

Antonín Beneš
Nemá potřebu se touto formou prezentovat.