Rozhovory s kandidáty do Farní pastorační rady (5)

(1) Prosíme Vás o stručné představení.
(2) Máte nápad, co by v naší farnosti mohlo fungovat nového nebo co by se dalo vylepšit?
(3) Při organizování jaké oblasti byste se například rád(a) podílel(a)?

Milan Hájek
(1) Já jsem Milan Hájek, je mně 42 roků, bydlím v Chrudimi, mám dvě děti. Pracuji ve firmě v Chrudimi, dělám sádrokartony.

(2) No, abych pravdu řekl, já jsem s touhle srandou vůbec nepočítal. Takže jsem o tom nějak extrémně nepřemýšlel. Docela mě ta kandidatura zaskočila, opravdu.

(3) Vzal bych to spíš obráceně, kam mě strčí, tam bych to zkusil.

Josef Plavec
(1) Mé jméno je Josef Plavec. Do této farnosti jsem se přiženil, letos to budou dva roky. Jinak pracuji jako rozpočtář v jedné větší stavební firmě.

(2) Tak určitě je vždycky co zlepšovat, ale v tuhle chvíli je potřeba dokončit rekonstrukci fary a bude to asi na dlouho, protože to dá hodně práce, hodně investic. No, a další věci se uvidí podle situace.

(3) Třeba zrovna při té pracovní činnosti, co se týče rekonstrukce fary, kolem kostela a tak dále. A pak vzhledem ke svému zaměření, tak by nebylo špatné zorganizovat třeba nějaké poutě, ale ne jenom pro mládež, ale třeba pro rodiny. Nebo výlety spojené s nějakým lehčím duchovním programem.

Petra Pudilová
(1) Mám tři děti, tak se motám kolem nich. Zajímá mě všechno kolem dětí, kolem farnosti, kolem kostela, kolem Pána Boha.

(2) Zatím nevím, jsem sama zvědavá, co přijde seshora.

(3) Kolem dětí, kolem starých lidí, kolem zpívání.

Pavlína Boháčová
(1) Pavlína do narození, Terezie posledních osmnáct let a Boháč jsem po manželovi.

(2) Lépe to, co nefungovalo vůbec, a zavést cokoli, co se jinde osvědčuje jako dobré.

(3) V jakékoli, na níž budu stačit. Tajná touha – práce s konvertity.