Ohlasy na Noc kostelů 27. 5. 2011

Co se vám líbilo na Noci kostelů a co Vás zaujalo?

RNDr. Tomáš PavlíkNo, zaujala mě přednáška pana faráře Jiřího, který ji měl zajímavě zpracovanou i s tím promítáním, tak to bylo moc hezké. No a pak mě i zaujalo, jak to bylo všechno profesionálně připravené, myslím i upomínkové předměty na darování, sirky s tím emblémem. A že tam byla mládež, která to obstarávala, to bylo taky hezké, kolik mladých lidí v kostele bylo zapojených do té organizace.
Daniel Měkota

Mně se líbila rozmanitost přednášek, protože si myslím, že téma kříže je velmi zajímavé a inspirující a tudíž se mi líbily přednášky a potom ta myšlenka otevřených dveří kostela a té možnosti přijít a chvíli tam zůstat. Moc se mi to líbilo, že tam přišlo tolik lidí, kteří do kostela nechodí a stačilo je třeba jenom oslovit.
Kristýna Boháčová

PerníčkyNo tak mně se to líbilo úžasně, vlastně to bylo úžasné celé. Nejvíce se mi líbila ochota těch lidí – že nám odpovídali na otázky, přišlo mi, že je to ani moc neotravovalo – a že jsme těch otázek měli hodně! Nejlepší byla určitě krásná hudba, jak tam pan varhaník hrál, to bylo úžasné. Pak jste tam měli moc dobré perníčky.
J. Rusňák – nevěřící

Nejvíce mě zaujala věž se zvony a prohlídka sakristie a taky velmi zajímavé přednášky. Myslím, že se Noc kostelů hodně zdařila, že to bylo dobré.
J. Bosák – nevěřící

Bylo několik typů lidí. Byli lidi, které to opravdu zajímalo, to byli většinou farníci. Pak byli lidi, kteří jsou věřící, ale třeba nepraktikují, chodí do kostela jenom někdy. Na nich bylo vidět že mají zájem. Pak tu byli lidi, kteří sem šli jenom proto, aby se pak před svými známými nebo příbuznými mohli chlubit, že byli na Noci kostelů a byli před nimi slavní, že oni nebyli. Jinak se to vydařilo. Hodně si potom brali perníčky, to byl dobrý nápad. Akorát že ty papírové prospekty tam zůstaly a zápalky a tužky, ty zmizely hned. Na to, že tam bylo 533 lidí, tak to byl dobrý úspěch.
Jaroslav Šedý – průvodce v kosteleZaznamenali: Jakub Soukal a Pavel Pudil