Farní družina

O letošních prázdninách se kromě klasického tábora uskutečnil v premiéře i tábor příměstský – farní družina. Budova fary ožila – v posledních prázdninových dnech se zde sešlo téměř 20 dětí ve věku od 5 do 9 let. První den je přivítal Večerníček a každý další den byla průvodcem nějaká pohádková postavička – Maková panenka, Krtek či víla Amálka. Byl pro ně připraven pohádkový program, který zahrnoval hry, výtvarné, sportovní i dramatické činnosti. Došlo i na zpěv, tancování a divadlo. Vydali jsme se také na celodenní výlet do Litomyšle, opékali jsme buřty na farním dvorku a také jsme vyzkoušeli, jak se spí v novém farním sále (výborně). Vyvrcholením byla hra po městě a závěrečné hledání pokladu. Myslím, že se z dětí za šest dnů, které tu prožily, stala správná parta a až se potkají na dětské mši, bude to znát.