KAHL – Křesťanská amatérská hokejová liga

KAHLNa podzim loňského roku spatřil světlo světa zajímavý počin. Po několika odehraných přátelských hokejových zápasech mezi týmem pardubické Piksly (Pardubická Informační Křesťanská SLužbA) a poličského farního týmu, vznikl nápad rozšířit toto sportovní i společenské setkávání také na další farnosti. Slovo dalo slovo a parta nadšených křesťanských sportovců se na svátek sv. Martina sešla na ustavující valné hromadě Křesťanské amatérské hokejové ligy.

Do soutěže se v právě probíhajícím ročníku přihlásilo pět týmů. Kromě HC Piksla Pardubice a ŘKF Polička se do bojů o pohár královéhradeckého biskupa Mons. Jana Vokála, který myšlenku KAHL podpořil, přihlásily také týmy HC Salaš Hradec Králové (tvořený převážně vysokoškoláky ze studentského klubu Salaš), HC Zilvar Rychnov nad Kněžnou a také smíšené chrudimsko – pardubické mužstvo HC Klofani.

HC Klofani

Vedle sportovního zápolení má tato hokejová soutěž, která se v letošním roce hraje v rámci královéhradecké diecéze (zájem o účast v příštím roce již projevily i týmy z jiných diecézí), ještě druhý pól a tím je vzájemné setkávání, poznávání a sdílení mezi farnostmi, mezi věřícími lidmi různých křesťanských církví i mezi křesťany a lidmi hledajícími či jinak víře otevřenými.

Vedle hráčů samotných, kterých je k dnešnímu dni bezmála osmdesát, se k této myšlence připojily i početné skupiny fanoušků složených z rodinných příslušníků, přátel a známých. Sympatizanty našla KAHL i mezi firmami, které se rozhodly podpořit jednotlivé týmy či celou soutěž sponzorskými dary, mezi představiteli komunální politiky i v médiích a to nejen křesťanských.

14. ledna tohoto roku se na chrudimském zimním stadionu, který je domovskou arénou Klofanů, uskutečnil zápas proti rychnovskému HC Zilvar. Slavnostního vhazování se na úvod utkání zhostil otec Tomáš Kvasnička a skvělí fanoušci, kterých se postupně na zápas sešla celá stovka, pomohli (řádně vyzbrojeni trumpetami, bubny, vlajkami a pompony) vytvořit neopakovatelnou hokejovou atmosféru. Utkání skončilo vítězstvím domácího celku 10:0, čímž se hráči odvděčili nečekané, ale o to milejší podpoře fanoušků.

Tímto bych chtěl za celý tým HC Klofani poděkovat všem, kteří nás přišli podpořit, a pozvat vás na další zápasy, které mužstvo čekají. Zvláště se těšíme na setkání s vámi ve druhé polovině února, kdy nás čeká semifinále playoff a poté v březnu buď při zápase o třetí místo, nebo na velkém finále v hlavním městě naší diecéze a, dá-li Bůh, i s účastí našeho biskupa Jana Vokála.

Více informací o KAHL, soupisky mužstev, rozpis i výsledky utkání a statistické přehledy soutěže naleznete na webových stránkách www.kahl.cz.