Ohlédutí za tím, co jsme prožili – Ministrantské setkání

V sobotu 21. dubna zavítalo do Chrudimě přes 320 ministrantů a ministrantek z Královéhradecké diecéze. Jaké byly pocity a dojmy účastníků?

„Mně se na setkání líbily soutěže a mše svatá.“ (Matěj Vtípil, 9 let)

„Tak myslím si, že setkání ministrantů proběhlo celkem v pohodě. Trošku mě mrzelo, že člověk neměl čas ty děti poznat a že jsem hlavně neznala jejich jména, protože vedoucí skupinek prostě neměli šanci si těch 30 jmen zapamatovat. Možná je to třeba námět do budoucna, aby měli cedulku se jménem. Třeba. Jinak si myslím, že děcka si to užily, že to byl moc příjemný den, a co jsem měla ohlasy, tak jedině kladné.“ (Klára Fidlerová)

„Nejvíc mě za srdce chytil průvod na mši svatou. Byla jsem opravdu dojatá, když jsem viděla tu hordu ministrantů a ministrantek, a říkala si, že je to pro Chrudim velká čest hostit tolik těch, kteří pomáhají u oltáře. Nikdy jsem sama neministrovala, i když po obrácení jsem po tom ve skrytu duše toužila. Teď mě ale hřálo u srdce, že jsou v průvodu i moje děti. Jinak se mi setkání líbilo kompletně, udivovalo mě, jak to všechno klape, ale průvod na bohoslužbu, to byla pro mě taková třešnička na dortu. A co mě zaujalo? Asi mě znovu překvapilo, jakou sílu má modlitba, protože ta změna počasí nebyla podle mého sama sebou.“ (Soňa Vtípilová)