Detektivem snadno a rychle

Zajímá vás práce detektiva či události světového rozměru? Pokud ano, určitě vám neušlo, že se v sobotu 4. 5. v rámci chrudimské farnosti konalo velkolepé pátrání, které ovlivnilo dějiny.

Sešli jsme se na faře, kde nás nejdříve čekal přímý přenos aktuálních zpráv. Klíčová byla krádež obrazu Boží Rodičky za tři miliony korun, který byl odcizen nešťastné majitelce den předtím z obývacího pokoje. Následně jsme byli o případu konkrétněji informováni soukromým detektivem Vokem, který byl pro svou časovou tíseň nucen předat případ k dořešení našim třem vysoce výkonným jednotkám.

Členy těchto týmů nejprve čekalo ověření několika úkoly, zda právě oni jsou ti praví. A protože obstáli perfektně, obratem dostali svou první „výplatu“, která jim dopomohla získat počáteční stopy. Na další indicie už si ovšem museli vydělat sami, například výpomocí „technickým službám“ nebo směnou s překupníkem.

Naši pátrači si vedli výborně, proto už kolem první hodiny odpolední měla většina skupinek nakročeno k poslednímu kroku – pomocí vyluštěných šifer, stop, které po sobě pachatel zanechal, zjistit, kde se ukradený skvost právě teď nachází a společnými fyzickými i duševními silami ho získat zpět.

Zanedlouho se tedy všechny tři týmy sešly v Klášterních zahradách. „Trezor“, ve kterém byl obraz pečlivě uzamčen, se podařilo otevřít. Potom už zbývalo jen ho dopravit do bezpečí farního sálu a informovat majitelku, která byla jejich záslužným činem velice nadšená. Všichni účastníci proto obdrželi nejen pochvalu, ale i drobnou odměnu.

Na závěr jsme se k Panně Marii všichni společně pomodlili a uzavřeli tak krásně strávený den. Děkujeme Janě Svobodové, která ho pro nás připravila. :-)