Kolem světa za 80 dní

Je to neuvěřitelné, ale opravdu se dá celý svět procestovat za pouhých 80 dní. Nemluvě o tom, že každý z týmů dokázal, že to jde ještě rychleji! Se stoprocentním nasazením se mladší i starší cestovatelé z naší farnosti pustili do dobrodružství i nástrah na dalekých cestách. Posuďte sami, jak byste si poradili s těmito nebezpečími, které po cestě na naše (Foto: lord Hastings uzavírá sázku)cestovatele čekaly: ztráta zavazadel a jejich hledání na káhirském tržišti, vyrovnávání se s místními pokrmy a následkem pro metabolismus Evropanů (hra latrína – pozn. redakce), stálé kontroly podezřelých lidí ze strany místní policie a Interpolu (už je známo, že za tím vším stál detektiv Fix – pozn. redakce). Dále orientace na známých i neznámých cestách, zdolávání Atlantského oceánu a útěk z vězení za pět minut dvanáct do slova a do písmene... Už jen dodejme, že do Svratouchu doťapali „po svých“ skoro všichni starší cestovatelé.

A jak to všechno začalo? Stačí číst ty správné noviny (The Times, popřípadě Salvátor – pozn. redakce) a být ve správný čas na správném místě. Díky tomu se podařilo cestovatelům uzavřít sázku s londýnskými lordy o 20 000 liber šterlinků! Vyhraná sázka byla vyplacena na místě, a to v tuzemské měně (tedy 20 papírových tisícikorun k nakousnutí – pozn. redakce). Závěrečné oslavy proběhly – tak jako celý tábor – bez výtržností, vandalismu a ublížení na zdraví (skoro – pozn. redakce).

Děkujeme za Boží požehnání a ochranu, nasazení cestovatelů i důvěru rodičů. A ještě zvláště Kláře Fidlerové za sycení 45 hladových krků, Soně Vtípilové za „vzetí si na triko“ celého tábora a o. Jiřímu za doprovod v hong-kongských krajích. Naše poděkování patří také vám všem, kteří jste náš tábor podpořili, poslali na něj své ratolesti a modlili se za nás; že jsme mohli vycestovat do světa a zase se vrátit domů...