Misie: Chci pomoct, ale nevím jak...

Aktualizováno: pátek 22. srpna, 12:55

Rád(a) bych udělal(a) to, co nikdo jiný udělat nemůže...
Pozvěte lidi ze svého okolí na program misií.

Misie bych rád(a) podpořila modlitbou. Ale jak?
Každý den se můžete zúčastnit mše svaté.
Od pondělí do soboty bude od 9 do 12 hodin a od 14 do 17 hodin adorace v kapli na faře. (Prozatím neobsazené časy: sobota 9-10, 10–11, 11–12, 16–17 hodin.)
Každý všední den večer se od 20:30 do 22:00 sejdeme před Nejsvětější svátostí u svaté Kateřiny.
Je možné se připojit k modlitbě breviáře od pondělí do soboty: 7:30 [misto id="1"]NPM[/misto] (ranní chvály; ve středu a v sobotu v 7:00 [misto id="2"]v kapli[/misto]), 12:05 [misto id="2"]kaple[/misto] (modlitba uprostřed dne), 17:30 [misto id="2"]kaple[/misto] (nešpory; ve středu a pak v sobotu po koncertu v [misto id="1"]NPM[/misto])
Doma i v ulicích města [clanek id="824"]se modlete za misie[/clanek].

Mohu přispět finančně a poděkovat i tímto způsobem celému misijnímu týmu?
Příležitost budete mít v neděli po ranní mši svaté v rámci dveřní sbírky.

Mám sílu. Kde ji využít?
Pomoc se hodí každý všední den kolem 8:45 (kromě čtvrtečního rána) na Borzně, kde se bude stavět misijní stan. Ten se každý den bude bourat kolem 17. hodiny. Každá ruka vítána.

A co se bude ve stanu dít?
Zde budou od rána do večera lidé, kteří budou svědčit o své víře a zvát na široký misijní program během celého týdne. Pokud byste rádi zažili novou zkušenost, přidejte se také.

Mám čas i v poledne. Nemá se něco pohlídat?
Misijní tým se také musí jít občerstvit. Pokud byste mohli pomoct s hlídání stanu na Borzně a od čtvrtka do soboty na náměstí, budeme vděční.

A co kdybych něco upekla?
No jasně. Tým misionářů jistě rád ocení vaše kulinářské schopnosti. Můžete je nosit na faru.

Nebude hosty někdo vítat?
Při přednáškách, na koncertech i večerních modlitbách bude pěkné, když někdo přivítá příchozí.

A co využít můj hlas či to, jak hraji na hudební nástroje?
Každý všední den nás čeká večerní řízená adorace u sv. Kateřiny od 20:30 do 22:00. Ta bude doprovázena doprovodem kapely, kterou dokážeme během těchto dnů vytvořit. Zkoušky se plánují na dopoledne od 9:30 u svaté Kateřiny. Vaše přítomnost se cení byť i na jediný den.

A bude se ještě něco dít?
Ano, po městě budou od 14 do 17 hodin chodit skupinky lidí a svědčit o Pánu Bohu. Přidejte se také k nim, nebojte se. Anebo je možné vyztužit hudební skupinku, která se bude různě po městě pohybovat.

Umím to s dětmi. Chystá se i něco pro ně?
Děti si přijdou na své každý všední den mezi 14. a 16. hodinou. Sraz je u fary. A jestli chcete pomoct s hlídáním a vymýšlením programu, nikdo se zlobit nebude.

Ještě mě tak napadá: co se bude dít o víkendu?
V sobotu plánujeme otevřít od 10 do 12 hodin a od 14 do 17 hodin kostely Nanebevzetí Panny Marie, Povýšení Svatého Kříže, svaté Kateřiny a svatého Michaela v Chrudimi a pak svatého Bartoloměje v Kočí a sv. Jiří u Třech Bubnů. Takže zde se budou hodit také ti, kteří řeknou něco o kostele i proč v něm teď stojíme.

A není to všechno někde sesumírované?
Ano, přehledně to naleznete zde.

Díky za spoustu tipů, ale přeci jenom jsem si představoval(a) něco jiného.
Nevadí, ozvěte se organizátorům a s těmi se určitě najde možnost, jak pomoct.

Chcete-li jakkoliv pomoct, domluvte se, prosíme, dopředu s organizátory Martinem Rosenbaumem (mobil: 602 611 146) a P. Pavel Meyerem OP (602 858 800) za naše hosty či s Petrou Pudilovou a Soňou Vtípilovou (telefon na faru: 734 435 201, 469 622 029) za naše domácí zázemí, abychom co nejlépe dokázali rozložit společné síly.

Díky za všechnu pomoc.