Modlitba nad Písmem

Kontakt

Vedoucí skupiny: Petr Miklas
Email: PetrMiklas(zavináč)email.cz
Telefon: +420 604 235 040

Modlitba nad Písmem

Setkání mají pevný tvar. Předmětem zájmu bývá nepříliš dlouhý úryvek biblického textu. Nad ním kombinujeme modlitbu, čtení a rozjímání, střídá se mluvení a mlčení. Atmosféra vzájemné důvěry a přijetí přirozeně kloubí tradované výklady se současným pochopením přítomných. Ke slovu se dostane, kdo chce. Individuálními dojmy, představy a pocity účastníků kolorují hluboký, jedinečný, nejednou velmi intenzivní společný duchovní zážitek.

Kde: Na římskokatolické faře v Chrudimi. Nejraději v přízemí, u krbu ve farním sále. Nebo, když je v sále obsazeno, v prvním patře v kapli.

Kdo: Schází se nás obvykle skupinka pěti až dvaceti lidí. Zvolený způsob čtení Písma umožňuje účast prakticky komukoli, pokřtěným i hledajícím. Podle naší zkušenosti je každý vyslovený názor, pohled nebo dojem obohacením pro všechny přítomné. Setkání jsou otevřená, zájemci mohou chodit pravidelně, příležitostně nebo přijít třeba jen jednou.

Z krátké historie: Scházíme se třetí rok. První rok probíhala naše setkání formou modlitby v tichu. Pro druhý rok jsme se nechali inspirovat tradicí Božského čtení Písma, někomu možná známějšího pod latinským názvem Lectio Divina. Tuto podobu mají i naše současná setkání.

Další skupiny