Kostely stále stojí!

Ano, je tomu tak. Dvanáct dní po Svatováclavském výletu jsme se vydali opět stejnou trasou zjistit, jak zdatně si na konci září naši stavitelé počínali. A opravdu, když jsme dorazili do lesa v Habrově, objevily se před námi ve své nezměněné kráse tři krásné větvové kostely svatého Víta.

Hned vedle cestičky se vypíná chrám, do kterého se vejde hned několik lidí. Na střeše čeká na otočení klička pro otevírání střechy. O pár kroků dále zase spatříme katedrálu s bohatým vnitřním vybavením, s lavicemi, oltářem či zlatými světly. Jen zvonice, která se zde tyčila, pod tlakem doby padla. U třetí bohoslužebné budovy nechybí pěkný portál a sakristie, avšak lidské sochy zde již nestojí. Z bohatého sousoší zůstal jen drak, proti kterému bojoval svatý Jiří.

Tak co myslíte, do kdy kostely u Topole vydrží?