Misijní společnost sv. Vincenta de Paul

Byla založena svatým Vincentem de Paul roku 1625. Dnes má okolo 4000 členů působících v 49 zemích světa. Misijní kněží, známí jako „lazaristé“ nebo „vincentíni“, konají lidové misie, působí v pastoraci, starají se o formaci kněží a duchovní vedení sester vincentinek, organizují exercicie... Slouží Božímu lidu nejen ve své vlasti, ale jsou ochotní podle přání Církve jít i do blízkých či vzdálených misijních území.

Misijní společnost má neřeholní charakter. Aby však byli vincentíni schopní stát se všude svědky Kristovy lásky a hlásat jeho radostnou zvěst, zavazují se podle evangelijních rad slibem čistoty, chudoby, poslušnosti a vytrvalosti ve službě nuzným.

„Nestačí milovat Pána Boha, je třeba se starat, aby ho milovali i jiní.“ (sv. Vincent de Paul)

Do naší farnosti zavítá z loštické komunity vincentín P. Pavol Kavec, který povede ve dnech 2. – 4. 12. 2011 adventní duchovní obnovu.